środa, 25 marca 2015

Seria "Felix, Net i Nika", czyli co lubię czytać :)

Cześć! Dzisiaj będzie niekosmetycznie, opowiem Wam o mojej ulubionej serii książek. Mam na myśli serię "Felix, Net i Nika" autorstwa Rafała Kosika. Są to książki dla młodzieży, o młodzieży, z elementami science-fiction. Opowiadają o niezwykłych przygodach trójki przyjaciół - Felixa, Neta i Niki. Bohaterowie pochodzą z Warszawy i uczęszczają do gimnazjum nr 13 im. Stefana Kuszmińskiego, którego dyrektorem jest zabawny magister inżynier Juliusz Stokrotka. 
W skład serii wchodzi aż 13 tomów, oczywiście wszystkie przeczytałam. Jednak posiadam w domu tylko 5 ostatnich książek. Najpierw opiszę tytułowych bohaterów :)

Felix Polon - konstruktor robotów, złota rączka. Zawsze ma w plecaku wiele różnych rzeczy, np. klucz uniwersalny, noktowizor czy apteczka. Interesuje się robotyką, fizyką. Twardo trzyma się rzeczywistości. Mieszka z rodzicami w domu na Żoliborzu. Felix to szczupły blondyn, niższy od Neta o pół głowy. W 7. tomie Polon spotyka rudowłosą Laurę i zaczyna się z nią spotykać.

Net Bielecki - interesuje się informatyką. Nauczyciel informatyki Neta jest ciągle zazdrosny, ponieważ chłopak lepiej się zna na komputerach niż on. Net zawsze znajduje ciętą ripostę, niestety nie zawsze odpowiednią... Mieszka z rodzicami na ostatnim piętrze dwudziestopiętrowego apartamentowca na Bielanach.  Razem z ojcem stworzył program AI, który nazywa się Manfred. Chłopaka cechują bujne, brązowe, wiecznie rozczochrane włosy, ale i tak ma powodzenie u dziewczyn. "Net" nie jest jego prawdziwym imieniem, chłopak sam sobie takie wymyślił, bo jego prawdziwe nie podobało mu się. Od 4. tomu ma rodzeństwo.

Nika Mickiewicz - uwielbia czytać książki. Sierota mieszka sama w kamienicy na Pradze. Brak rodziców ukrywa przed światem, aby nie trafić do domu dziecka. Nika to bardzo ładna dziewczyna o rudych włosach. Zawsze nosi swoje czarne Martensy. Dziewczyna jest 'kręgosłupem moralnym' paczki. Cechuje się samodzielnością. Włada paranormalną mocą przesuwania przedmiotów na odległość i ma intuicję pozwalającą przewidzieć przyszłość. Jest dziewczyną Neta.
Kiedy opisałam Wam głównych bohaterów, mogę teraz trochę napisać o samych książkach. Kiedy podniesiemy okładkę, naszym oczom przy każdym tomie ukazuje się cała strona różnych obrazków związanych z książką.


Na tylnej stronie okładki, przedstawiona jest cała seria, krótki opis, o czym jest dana książka i cytat Rafała Kosika. Na zdjęciu poniżej - tył najnowszej części.

Felix, Net i Nika oraz Świat Zero
Co, jeśli dzisiejsza rzeczywistość różni się od tej, którą pamiętasz z wczoraj? Zawodzi cię pamięć, czy cały świat próbuje cię oszukać? Jeśli tak jak Felix, Net i Nika przeszedłeś przez Pierścień – po drugiej stronie czeka cię wiele niespodzianek. Przygody, humor, gimnazjalne miłości – tego, jak zwykle w książkach serii „Felix, Net i Nika”, nie zabraknie!
Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2 Alternauci
Felix, Net i Nika, warszawscy gimnazjaliści, trafiają do światów alternatywnych, a każda wizyta pokazuje im (i nam), jak wyglądałby nasz świat, gdyby historia potoczyła się trochę inaczej. Lektura dla myślących czytelników od lat 7 do 107! Przygody, humor, gimnazjalne miłości – tego, jak zwykle w książkach serii „Felix, Net i Nika”, nie zabraknie!
Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie
Trójka kultowych gimnazjalistów opisana tym razem w przezabawnych, trzymających w napięciu opowiadaniach. Oto Felix, Net i Nika zaplątani w miłosną aferę szkolnych Walentynek, zagadkę mutacji genetycznych w odciętej od świata wiosce i w sen-pułapkę, z którego nie można się obudzić.
Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy
Co dorośli ukrywają przed gimnazjalistami? Jak godnie przyjąć zagranicznych gości? I co skrywa tajemnica Czerwonej Hańczy? Przeczytaj o szkolnej wycieczce, która zamieniła się w coś zupełnie innego, romansach i niespodziewanych flirtach oraz zagadce kryminalnej, z którą muszą się zmierzyć warszawscy gimnazjaliści.
Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów
Mroczny szkocki zamek i Londyn spowity mgłą - oto sceneria wakacji Felixa, Neta i Niki. Przyjaciele tym razem zmierzą się z klątwą od stuleci prześladującą pewien szkocki klan. Będzie trochę steampunkowo, trochę wiktoriańsko, bardzo śmiesznie i bardzo... horrorystycznie. Już możecie się bać!

Książki są do kupienia np. w Empikach i innych księgarniach. Kosztują ok. 40 zł. Uwielbiam je czytać. Według mnie wszystkie są bardzo ciekawe. Aby zrozumieć sens tych książek, warto najpierw przeczytać pierwszą część, czyli "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi". Więcej informacji o serii znajdziecie tutajNapiszcie w komentarzach, czy znacie serię "Felix, Net i Nika" i czy podobają Wam się takie niekosmetyczne posty :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do wyrażania swoich opinii :) Wasze komentarze bardzo mobilizują mnie do dalszego pisania! Dziękuję za każdy jeden!